Strašidelné prohlídky

Prohlídka je vhodná pro rodiny s dětmi, ale dobře se pobaví i parta dospěláků. Trasa vede zámeckým parkem až ke strašidelné jeskyni a končí na zámku, kde provází Bílá paní. Během cesty plní účastníci úkoly a setkávají se s nadpřirozenými bytostmi. Skupinky jsou cca po 25 osobách a každou doprovází průvodce. Odchod skupin je ve 20:15, 20:30, 20:45, 21:00, 21:15 a 21:30. Doba prohlídky je cca 70 minut.

Na prohlídku je nutné se předem objednat v informačním centru, tel.: 465 622 092, e-mail: info@letohrad.eu.
Po dobu prohlídky zodpovídají  rodiče za své děti. Pro svoji bezpečnost doporučujeme použít baterku
a vhodnou obuv. Na vlastní nebezpečí.

 

CENÍK VSTUPNÉHO

Termíny prohlídek najdete v kalendáři akcí (červenec, srpen)

  

 

 Strašidelné putování za bílou paní

Náš příběh se odehrává ještě v dobách, kdy se Letohrad jmenoval Kyšperk, kdy park byl zakletým lesem plným nadpřirozených bytostí a nebezpečných lapků a na zámku žil krutý hrabě, který trápil nejen lid, ale i svou manželku. Hraběnka byla dobrá a laskavá, a proto ji měli lidé rádi. Zlý hrabě svou krásnou ženu proklel, a ta tak dodnes bloudí po zámku jako Bílá paní a čeká na své vysvobození. Musí se k ní dostat do zámku dobří lidé. Není to však jednoduché, k zámku vede dlouhá cesta, na které je třeba vyplnit mnoho úkolů.

Vaším úkolem je:
 

 • V zámecké studni žije vodník, který tajně miluje Rusalku. Ta ve vodě poztrácela své perly a vodník jí je nasbíral. Děti vezmou od vodníka perličky a slíbí, že je předají Rusalce. Na zadní stranu vstupenky dostanou od vodníka razítko.
   
 • Rusalce, která žije u zámecké kašny, předáte perličky od vodníka. Když jí předáte perličky, za odměnu získáte zlatý kamínek.
   
 • Bránu v parku střeží zlý kostlivec. Nadevše miluje zlato a bude chtít zaplatit, dejte mu zlaté kamínky. Možná to ale nebude stačit a kostlivec bude chtít vědět, jaký dobrý skutek jste v poslední době udělali. Řekněte mu dobrý skutek a on vás pustí dál a předá vám dřevěný kříž na vysvobození zakletého hraběte.
   
 • V rakvi nad hřbitovem leží 300 let starý zakletý hrabě. Za své skutky byl potrestán tím, že nesmí odpočívat v klidu na hřbitově, ale mimo něj, dokud mu dobří lidé nepoklepou křížem na rakev. Poklepejte na rakev, ale pozor, nelekněte se, na hraběti je jeho věk znát! Bude vám vděčný za vysvobození a za odměnu vám dá jablíčko, kterým můžete zachránit Sněhurku.
   
 • U jeskyně, kde žijí draci a jiné příšerky, sídlí Ježibaba a snaží se otrávit Sněhurku. Když bude nutit Sněhurku sníst otrávené jablko, zakřičte na ni, že nesmí, že pro ni máte jablíčko zdravé! Jablíčko jí předejte. Ježibaba vás ještě chvíli potrápí, ale Sněhurka vám za odměnu prozradí, kde najdete zlatý poklad. Každý si vezme z pokladu zlaťák. Zapamatujte si jméno draka - bude se vám později hodit.
   
 • Pozor na loupežníky! Ještě máte zlaťáky, musíte s nimi zaplatit Rumcajsovi. Možná vám dá užitečný dárek.
   
 •  V oněch dobách se to lapky, hrdiny a nadpřirozenými bytostmi jen hemžilo, dejte pozor, můžou Vás překvapit! 
    
 •  Na  nádvoří zámku se usídlili čerti. Budete si s nimi muset zahrát o duši Bílé paní. Bude se vám tu hodit dárek od Rumcajse. Pokud vyhrajete, dají vám odklínadlo, kterým zavoláte Bílou paní. Vchod do zámku hlídá klíčník. Pokud mu odpovíte na otázku, pustí vás dovnitř.
   
 •  Na zámku na vás čeká hraběnka a dovede vás k Bílé paní. Musíte přečíst nahlas odklínadlo, aby se zjevila. Za odměnu vás pak provede po svých komnatách.
   

 

 

Kulturní centrum Letohrad

Václavské nám. 77

561 51 Letohrad

IČO: 70964891

tel.: 465 622 092

e-maily: info@letohrad.eu, muzeum@letohrad.eu, kultura@letohrad.eu, knihovna@letohrad.cz


Ředitel:
Jaroslav Moravec
tel.: 465 622 255
e-mail: jaroslav.moravec@letohrad.eu

Dnes je

Svátek má :

Z naší fotogalerie

Zámek Radnice